Ortodonti nedir?

Ortodonti, diş ve çenede meydana gelen anomalileri gideren bir diş hekimliği dalıdır. Ortodonti tedavilerinde dişleri düzeltmek, ısırma problemlerini gidermek, dişler arasındaki boşluğu kapatmak ya da dudak ile dişlerin uyumlu olmasını sağlamak için diş teli de dahil olmak üzere birçok araç kullanılmaktadır.

Ortodonti Neden Önemlidir?

Ortodontik tedaviler ile dişlerin düzgün bir şekilde dizilmesi, alt ve üst çene yapılarının düzgün ilişkiye getirilmesi sağlanırken hem yüz görünümünde daha estetik sonuçlar elde edilir hem de daha sağlıklı diş ve ağız yapısına kavuşulur. Ayrıca ortodontik bozuklukların neden olabileceği konuşma problemleri , çiğneme problemleri ve estetik problemler giderildiği için kişinin sosyal hayatına katkısı da büyüktür. 

Tedavi Süreci

Ortodontide tüm tedaviler bireyseldir aslında. Kişinin ağız yapısına, çene yapısına, dudaklarının duruşuna, gülüş hattına ve beklentisine göre farklı tedaviler mevcuttur. Tüm tedavi süreçlerinin kendine özgü kuralları ve bakım önerileri vardır. Hangi tedavi olursa olsun hasta tarafından kurallar ve bakım iyi uygulandığında da tedavi süreci de sağlıklı, güzel ve hızlı ilerlemektedir. 

Bize Ulaşın
Sizi Arayalım
Tüm sorularınız için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.